>> Cele
 
 
>> Główna

>> Księga Gości

>> Sqad

>>Ramówka

  

Młodzieżowe Radio Internetowe
SMS BOREK
warsztaty w Sejnach 27 - 29 X 2006 r.
Dzień 1
Piątek – 27.10.2006 r.
9.00 – 10.00 – Zakwaterowanie Gości – Hotel Skarpa
10.00 – 14.00 – Warsztaty cz. I
Grupa Zielona – warsztat filmowo- fotograficzny
Grupa Pomarańczowa – warsztat studyjny- radiowy
10.00 – 14.00 – Otwarte Mistrzostwa Gimnazjum Nr1 w szachach
15.00 – 16.00 – Obiad
17.00 – 20.00 – Warsztaty cz. II
Grupa Zielona – warsztat filmowo- fotograficzny
Grupa Pomarańczowa – warsztat studyjny- radiowy
Grupa Różowa – warsztat dziennikarski - reporterski

Hej, hej to grupa różowa. "Było miło i sympatycznie" - tak skomentował Jurek. A poza tym trochę konkretów.

 Dnia 27-29 X 2006 roku odbyły się warsztaty w naszej szkole. Dużo osób brało w nich udział. Gościliśmy też osoby z zaprzyjaźnionych szkół (Łoździej i Wilna). Na warsztatach pierwszego dnia byliśmy zwolnieni z  3 lekcji. Odbył się tego dnia turniej szachowy, który wygrał Marcin Bazylewicz z klasy III a.

W grupie studyjno-radiowej uczyliśmy się tworzenia dżingli, które możecie odsłuchać w dziale audycje i poprawnego wymawiania bardzo trudnych wyrazów np. "Koszt poczt w Tczewie. W słusznych sczerniałych trzcinowych szuwarach sześcionogi szczwany trzmiel bezczelnie szeleścił w szczawiu trzymając w szczękach strzęp szczypiorku i często trzepocąc skrzydłami".

W grupie różowej, czyli dziennikarsko-reporterskiej prowadziliśmy bardzo burzliwe dyskusje dotyczące min. noszenia mundurków w szkole, o zdarzeniach, które miały miejsca w  Gimnazjum nr.2 w Gdańsku oraz poważnym tematem naszej dyskusji była POLITYKA.

Spotkanie opiekunów z Wilna i Łoździej

Przywitanie gości z Wilna i Łoździej

Tak wyglądamy :-)

Nasz kolega Kabel mówi o sobie

Ewy do kwadratu mówią o sobie i o swojich zainteresowaniach

minuta ciszy za naszą koleżankę Anię

Turniej szachowy

W klasztorze podominikańskim

przerwa na małe co nie co

Spacer po Sejnach


Dzień 2
Sobota 28.10.2006 r.
8.00 – 9.00 – Śniadanie
9.00 – 14.00 – Warsztaty cz. III
Grupa Zielona – warsztat filmowo- fotograficzny
Grupa Pomarańczowa – warsztat studyjny- radiowy
Grupa Różowa – warsztat dziennikarski - reporterski
Grupa Niebieska – warsztat wolontariatu
Grupa Fioletowa – warsztat plastyczny
12.00 – 14.00 – Warsztaty w Radio 5 Suwałki
15.00 – 16.00 – Obiad
17.00 – 19.00 - Warsztaty cz. IV
Grupa Zielona – warsztat filmowo- fotograficzny
Grupa Pomarańczowa – warsztat studyjny- radiowy
Grupa Różowa – warsztat dziennikarski - reporterski
Grupa Niebieska – warsztat wolontariatu
19.00 – 20.00 – Prezentacja filmu o warsztatach
Podsumowanie pracy w grupach
Wystawa prac plastycznych

Następnego dnia, czyli w sobotę pracowaliśmy od samego rana do późnego wieczora. Grupa studyjno- radiowa nagrywała informacje o sobie podkładając pod to muzykę. W grupie filmowo-fotograficznej był składany  film z pobytu gości oraz naszej wspólnej pracy. Grupa dziennikarsko-reporterska ćwiczyła bardzo trudne łamańce językowe, a grupa wolontariatu uczyła się hymnu ody wolontariusza. O 19.00 była premiera filmu zmontowanego przez grupę filmowo-fotograficzną oraz podsumowanie pracy wszystkich grup uczestniczących w projekcie. 

Warsztaty dzienikarskie

warsztaty studyjno- radiowe

warsztaty filmowo- fotograficzne

Grupa dzienikarska

warsztaty plastyczne

Tematem było "Sam jestem drzewem, razem jesteśmy lasem"

warsztaty wolontariatu

Składamy film

Uczestnicy grupy filmowo- fotograficznych

W Suwałkach przed Radiem 5

Spotkanie z dzienikarzami

Zapoznanie się z pracą dzienikarza


Dzień 3
Niedziela 29.10.2006 r.
8.00 – 9.00 – Śniadanie
8.30 – 9.30 – Msza Święta
10.00 – 13.00 – Wycieczka po regionie
13.00 – Obiad, Pożegnanie


Radio SMS - Szansa Młodych Sejn II

Goście z Uniwersytetu Powszechnego w Teremiskach
06.06.06

Dnia 6 czerwca 2006r odwiedzili nas goście z Uniwersytetu Powszechnego im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach k/Białowieży. Są studentami pierwszego roku UP i w Sejnach poznają wielokulturowość terenu Podlasia.
Celem ich odwiedzin w gimnazjum, było zapoznanie się z projektami realizowanymi w naszej szkole oraz poznanie pracy uczniów w radiu SMS BOREK.
Goście udzielili nam wywiadu, opowiedzieli o swoich zajęciach, studiach, ciekawych przedmiotach.
 

Spotkanie z młodzieżą z Zespołu Szkół Społecznych w Kłodzku
9,13 maja 2006 r.
Sejny-Berżniki

Dnia 13 maja zostaliśmy zaproszeni na ognisko do ośrodka agroturystycznego w Berżnikach. Czekały na nas dwie miski kiełbasek i płonące ognisko. Dla gości przywieźliśmy "małą" niespodziankę-dwa sękacze i mrowisko, które sama!!! przygotowała i usmażyła Paulina z Ib. Jak gościom smakowały nasze specjały możecie sami się przekonać. Mrowisko zniknęło w mgnieniu oka, tak że młodzież z zaprzyjaźnionego gimnazjum nie miała już ochoty na kiełbaski. Później rozegraliśmy mecz siatkówki, który jak twierdzi Adek wygrała młodzież z Sejn:-) Gdy zaczęło zmierzchać zebraliśmy wszystkich do wspólnej zabawy w skojarzenia. A przed wyjazdem do Sejn, lunęło....


W naszym Gimnazjum


Warsztaty w Janowcu Kościelnym
24-26 marca 2006 r.
>>Janowiec o naszej wizycie

24 marca 2006 r. (piątek)

Podróż była dość długa. A jednak było warto przyjechać do Janowca Kościelnego, co okazało się już pierwszego dnia. Trochę przestraszeni i niepewni, ciekawi szkoły, miejscowości i przede wszystkim ludzi wysiedliśmy z samochodu. Powitała nas dyrekcja oraz grupka młodzieży. Podczas obiadu słychać było wesoły gwar, czyli zapoznanie rozpoczęte. Dość szybko znaleźliśmy wspólny język, czego niezbitym dowodem był konkurs wiedzy o Janowcu Kościelnym, który miał miejsce po obejrzeniu prezentacji o historii tej miejscowości. Wtedy okazało się, że całkiem nieźle się ze sobą dogadujemy. Po konkursie mieliśmy chwilę przerwy, a następnie obejrzeliśmy wspaniały występ w wykonaniu Koła Teatralnego. Później nasze koleżanki śpiewały (Sylwia i Natalka) i tańczyły (Ewelina i Agnieszka). Wieczorem podczas świecowiska zasiedliśmy w kręgu, by przy druhnie Bożenie pośpiewać, pobawić się i posłuchać harcerskiej gawędy, cały czas się świetnie przy tym bawiąc. Istotne, że ów świecowisko miało charakter integracyjny, więc bawili się wszyscy wszyscy i Sejny i Janowiec Kościelny wspólnie z nauczycielami. W ten sposób zakończył nam się pierwszy dzień.

Marta Rutowicz

25 marca 2006 r. (sobota)

Ewelina i Agnieszka rozmawiają z Emilią - posłuchaj

Drugi dzień naszej wyprawy zapowiadał się równie ciekawie jak poprzedni. Z samego rana czekała nas pobudka po nieprzespanej nocy, a później smaczne śniadanko. Kiedy wszyscy mieli napełnione brzuchy, pojechaliśmy na basen do Ciechanowa. Ten punkt podróży chyba najbardziej się nam wszystkim podobał. Zabawa była niesamowita, 2 godziny na basenie to prawdziwy raj. Wykończeni, ale z uśmiechami na twarzach powróciliśmy do Janowca, gdzie czekał na nas obiad. Po posiłku zwiedziliśmy kościół w Janowcu Kościelnym, został on wybudowany w stylu neogotyckim. Po zwiedzeniu kościoła  obejrzeliśmy prezentacje projektów edukacyjnych. Po prezentacjach każdy z nas ruszył do poszczególnych klas na warsztaty. W I cykl warsztatów wchodziły: warsztaty językowe, warsztaty Młodych Odkrywców, warsztaty radiowe, natomiast II cykl to: warsztaty filmowe, na których wspólnie wykonano film z pobytu w Janowcu Kościelnym, warsztaty dziennikarskie i warsztaty artystyczne. Po ciężkim dniu pracy jak i świetnej zabawie, udaliśmy się na kolację. Z talerzy znikło prawie wszystko, bardzo nam smakowało. A po kolacji „Nocne kino”, super! Po seansie filmowym musieliśmy wskoczyć do śpiworów, bo jutro czekała na nas kolejna przygoda.

 Paulina Borodziuk

26 marca 2006 r. (niedziela)

Niedziela była ostatnim dniem pobytu w Janowcu Kościelnym. Wtedy tą samą drogą, którą kiedyś stąpali złowrodzy Krzyżacy, spacerowaliśmy po zamku krzyżackim w Nidzicy. Niektórzy mieli okazję przebrać się za rycerza, inni skupili się raczej na wystawie zorganizowanej przez młodzież z Janowca Kościelnego. Dech w piersiach zaparł nam stary, olbrzymi dąb -  szubienica. Po powrocie podsumowaliśmy nasze wrażenia. Porozmawialiśmy także dokładniej o projekcie w ramach, którego się spotkaliśmy  „ Godzina A, czyli sposób na gimbusa”. Doszło w  końcu do chwili, na którą nie czekał chyba nikt. Pożegnanie, ostatnia wymiana zdań, usadowienie się w samochodzie i Janowcu żegnaj. Miejmy tylko nadzieję, że nie na zawsze.

Marta Rutowicz

Wszyscy bawiliśmy się znakomicie. Poznaliśmy wiele ciekawych osób z Janowca Kościelnego, i to nie tylko w naszym wieku. Długo rozmawialiśmy o Sejnach i Janowcu. Wymienialiśmy się poglądami i doświadczeniami związanymi z pracą w radiu. Podczas tego trzydniowego pobytu zrobiliśmy mnóstwo wywiadów. Wspólne więzi umocniły się na spotkaniu z harcerzami, czyli na świecowisku, gdzie wspólnie śpiewaliśmy piosenki. Bardzo podobały mi się warsztaty, na które uczęszczałam. Były to warsztaty „Młodych Odkrywców” i  artystyczne, które pokrywały się z moimi zainteresowaniami. Urzekł mnie urok tej małej miejscowości. Aż żal było wyjeżdżać, ale jak to mówią wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej!

Joanna Popiel kl. Id

 

 

Warsztaty z gośćmi z Janowca Kościelnego
22 - 23 listopada 2005 r. w Sejnach.

W dniach 22-23 listopada gościliśmy przedstawicieli (dyrektor, wicedyrektor, opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz dwoje uczniów) Zespołu Szkół z Janowca Kościelnego. W tych dniach odbywały się warsztaty z udziałem gości oraz zwiedzanie naszego miasteczka. 

Radio SMS - Szansa Młodych Sejn

Warsztaty-12 - 14 listopada 2004 r. - Sejny

Szkoły biorące udział w warsztatach:
Szkoła Średnia im. Szymona Konarskiego w Wilnie
Szkoła Średnia w Łoździejach
Gimnazjum nr 2 w Sejnach
Gimnazjum w Gibach
Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sejnach

Warsztaty radiowe:

Pan Stanisław Kurak z  "Polskiego Radia Białystok" pokazał nam jak się pracuje w jego zawodzie. Te warsztaty były bardzo interesujące, a ich owocem są zgrane nasze wypowiedzi.

Warsztaty dziennikarskie:      

Zajęcia prowadziła Pani Agnieszka Tylman, którą możemy zobaczyć i usłyszeć w "TVP3 Białystok". Uczyła nas jak być dziennikarzem telewizyjnym; wypowiadać się przed kamerą; czytac z odpowiednią modulacją głosu; robić materiały informacyjne, felietony i reportaże. Zdecydowanie najciekawsze były nagrania. Operator chyba jeszcze nigdy nie pracował z tak młodymi dziennikarzami jak my. :)

Wolontariat:

Jak być wolontariuszem? Tego dowiedzieliśmy się od pracowników Centrum Wolontariatu w Białymstoku. Przez kilka godzin do naszych główek wpłynęło wiele bardzo pożytecznych w pracy charytatywnej wskazówek.

Warsztaty plastyczne:

Prowadziła je pani Zofia Domańska.

Warsztaty informatyczne:

Tak pracowaliśmy my - komputerowcy. Opiekowały sie i pomagały nam: Pani Małgorzata Polkowska i Pani Laura Sikorska. Efektem naszej pracy jest ta strona oraz prezentacja dotycząca warsztatów i ich uczestników.

Warsztaty teatralne:

Nie ma zdjęć  z tych zajęć nie ma fotopamiątek, gdyż były prowadzone w budynku i przez pracowników Sejneńskiego Pogranicza - Sztuk Kultur i Narodów. Grupa teatralna dobrze się bawiła i dużo się nauczyła. W większości wykonywali oni ćwiczenia praktyczno - fizyczne ( jak to aktorzy ). Na pewno nikt się nie nudził na tych warsztatach, nawet opiekun z naszej szkoły Pan Piotr Witkowski.  

 

Warsztaty - Łoździeje
29 kwietnia - 1 maja 2005

"To były piekne dni..." wyjazd do Łoździej. W dniach gościliśmy 29-30.IV -1.V w Łoździejach. Cały nasz pobyt w Łoździejach przedstawię w postaci krótkiego planu zajęć wraz z opisem:
Dzień I (piątek)
Tuż za granicą państwa, powitali nas nauczyciele ze szkoły, z którą współpracujemy. Pojechaliśmy do miejsca naszego zakwaterowania, które było położone kilka kilometrów od Łoździej. Mieszkaliśmy w bardzo przyjemnym gospodarstwie agroturystycznym, położonym tuż nad pięknym jeziorem. Po podzieleniu pokoi i szybkim rozpakowaniu się, pojechaliśmy do miasta na obiad. Jedliśmy w kawiarni Pusele, którą chłopcy, nie wiedzieć czemu nazywali bezele :) Przy konsumowaniu posiłków nie opuszczał nas ani na chwile dobry humor. Dobijały nas teksty Aishy, które jak najbardziej poprawiały nam apetyt. Po obiedzie dołączyło do nas kilka osób ze szkoły z Łoździej i udaliśmy się na wycieczkę do Parku Narodowego w Meteliai. Byliśmy również w Muzeum kamienia. Muszę przyznać, że to bardzo interesujące miejsce.
Dzień II (sobota)
Dopiero dzisiaj spotkaliśmy się z wszystkimi uczestnikami projektu z Łoździej. Po szybkim powitaniu i przemówieniu Mateusza ;) przeszliśmy do pracy. Oczywiście praca była bardzo intensywna. Najaktywniejszą pracą odznaczyła się grupa wolontariuszy, ponieważ jako jedyni wyruszyliśmy w teren, a konkretnie udaliśmy się do domu opieki i szpitala. Ze względu na zbliżający się Dzień Matki, który na Litwie obchodzi się 1 maja odwiedziliśmy starszych i schorowanych ludzi. Było nam niezmiernie miło, gdy na twarzach tych osób mogliśmy zobaczyć uśmiech, a w oczach łzy radości. Było to niezwykłe spotkanie. W dowód wdzięczności w domu opieki podarowano nam śliczne róże. Jednak nie tylko wolontariusze tak intensywnie pracowali. Plastycy stworzyli piękne obrazy przedstawiające Sejny i Łoździeje, natomiast grupa regionalna pracowała nad mitologią. Ok.17.00 było podsumowanie podczas, którego grupy zaprezentowały wyniki warsztatów. Po kolacji pojechalismy do miejsca zamieszkania i tam czekaliśmy na naszych przyjaciół, którzy mieli do nas dołączyć. Gdy już przyjechali zagraliśmy w siatkówkę. W tym czasie mieliśmy jeszcze ognisko. Gdy się ściemniło rozpoczęła się dyskoteka. Bawiliśmy się świetnie, było to jak najbardziej integracyjne spotkanie. Ok.1.00 pożegnalismy się z gośćmi. Jednak to nie był jeszcze koniec wieczoru. Całą zabawę zakończyliśmy ok.3.00, gdy już wszyscy padali ze zmęcznia.
Dzień III (niedziela)
Najtrafniejszym opisem naszych przeżyć jest piosenka "To były piękne dni", którą śpiewaliśmy wracając do domu. Bardzo cieszymy się z tego wyjazdu i mamy wielką nadzieję, że nie był ostatni w tym roku. Mieliśmy możliwość poznania wielu wspaniałych ludzi. Po za tym dzięki warsztatom odkryliśmy swoje nowe talenty i poszerzyliśmy zainteresowania.
Na koniec gorąco pozdrawiam wszystkich uczestników z Sejn czyli :) : Rodzynka, Agnieszkę, Martę,
Agatę, Paulinę, Urszulkę, Edytkę, Kasię, Aishe, Rafała, BeNOV'a, Szymona, Imadżinejszon :),
Huberta, Mariusza i Kubę, naszych opiekunów oraz wszytskich wielbicieli schabowych ;)
Lietuva THE BESTAS !!! :)
Virginia M.

 

 

Warsztaty - Wilno 6-8 Maja 2005

Warsztaty radiowe

Grupa radiowa z panią Dzierżyńską, oglądnęła prawdziwe studio radiowe Radia ”Znad Wilii”, zapoznała się z obsługą sprzętu. Jego dyrektor Mirosław Juchniewicz opowiedział jak to zaczęła się jego przygoda z radiem, gdy zaczynał w nim pracę jako… sprzątacz. Zapoznał z celami i zasadami pracy dziennikarza.

 

Warsztaty plastyczne

Natomiast plastycy pod czujnym okiem pani Kutuzowej i Jurkiewiczienie nauczyli się wykonywać oryginalne kartki techniką symegrafii, polegającej na przenizywaniu nitek według wcześniej narysowanego wzoru geometrycznego. Powstały naprawdę bardzo ciekawe prace.

Warsztaty teatralne

Pani Kowalewska, prowadząca zajęcia teatralne pokazała jak fascynujący jest teatr, ile radości może dać wspólna zabawa. Nauczyliśmy się ile można wyrazić, przekazać drugiej osobie bez słów, na jak wiele różnych i ciekawych sposobów można zagrać jedną, prosta etiudę.

Warsztaty wolontariatu

Co do wolontariuszy. Przedyskutowali i wymienili swoje poglądy na temat pracy dobroczynnej i zasad działania w okręgach Sejn i Wilna, podzielili się swoimi doświadczeniami  i przemyśleniami.
 

Warsztaty informatyczne

Bym zapomniała… Przez cały okres wyjazdu działała grupa informatyków, którzy skrupulatnie dokumentowali wszystko co się działo przez te 3 dni. Wszystkie zebrane materiały będą umieszczone na stronie i internetowej szkoły im. Szymona Konarskiego w Wilnie.

 

Audycje 

Reportaże 

Szkoła 

PAFW 

Równać Szanse

PFDM

Możecie przesyłać pozdrowienia na:

Nasz Nr GG
516471

 

Copyright by Szablony.Prv.pl
Profesjonalne Projektowanie Stron Internetowych